Spójnia wróciła na zwycięską ścieżkę. Polski Cukier ograny

Spójnia Stargard pokonała Polski Cukier Toruń w stargardzkiej hali OSiR 86:79.

Mecz niesamowity, który był pełen zwrotów akcji. Tak w kilku słowach można opisać mecz rozegrany pomiędzy drużynami Spójni, a Polskim Cukrem. Od początku spotkania Nick Faust był najbardziej wyróżniającą się postacią w stargardzkiej drużynie do końca pierwszej połowy spotkania zdobył 15 punktów, a biało-bordowi pewnie prowadzili mając 15 punktów przewagi nad zawodnikami z Torunia. Druga połowa tego spotkania to był zwrot akcji w wykonaniu Polskiego Cukru. Najpierw w trzeciej kwarcie odrobili całe zaległości. Czwarta kwarta rozpoczynała mecz od początku był remis, ale to Spójnia finalnie zdołała powiększyć swoją przewagę i ostatecznie wygrać ten mecz.

Najlepszym strzelcem zespołu Marka Łukomskiego był Nick Faust z 23 punktami i 6 zbiórkami. Ze świetnej strony pokazał się Jay Threatt zdobywca 18 punktów i 11 asyst. Z pewnością swoją grą pokazał, że jest graczem zespołowym. Ostatecznie we wczorajszym spotkaniu zagrał również drugi nowy nabytek drużyny Marka Łukomskiego Francis Han, który zdobył 2 punkty i 6 asyst.

Kolejne spotkanie Spójnia zagra 30 stycznia o 15:30 w wyjazdowym spotkaniu z Astorią Bydgoszcz.

Spójnia: Nick Faust 23, Jey Threatt 18, Mateusz Kostrzewski 15, Baylee Steele 15, Raymond Cowels 8, Omari Gudul 5, Francis Han 2, Szymon Szmit 0, Dominik Grudziński 0.