Kierowców czekają kolejne dni z utrudnieniami na jednej z ważnych tras wylotowych ze Stargardu. W poniedziałek i wtorek, 29 i 30 czerwca 2026 roku, rozpocznie się frezowanie nawierzchni jezdni na drodze powiatowej nr 1704Z. Prace będą prowadzone na odcinku od ronda przy centrum handlowym S1 do Ronda 15 Południk.
Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie zapowiada, że w tym miejscu trzeba spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu. To fragment przebudowywanej trasy od Ronda Lipnik do Ronda 15 Południk.
Remont obejmuje odcinek o długości ponad kilometra. Przebudowana zostanie jezdnia, pojawi się nowa nawierzchnia, a w ramach inwestycji wykonana będzie także ścieżka rowerowa, chodnik, nowe oznakowanie poziome i pionowe, balustrady oraz elementy oświetlenia ulicznego.
Utrudnienia dotyczą także komunikacji miejskiej. W związku z przebudową trasa linii autobusowej nr 10 została skrócona do przystanku „Pętla 15 Południk”. Zmieniona organizacja ma obowiązywać do zakończenia inwestycji.
Planowany termin zakończenia całej inwestycji wyznaczono na 30 września 2026 roku.
Foto: Janusz Merz/Twoje Radio