Reprezentantka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów została Górską Szosową Mistrzynią Polski

Reprezentantka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, Weronika Wąsaty, została Górską Szosową Mistrzynią Polski. Podczas Mistrzostw rozgrywanych w miejscowości Walim na ciężkiej górskiej trasie Weronika pokonała po emocjonującym finiszu zawodniczki z 6-cio osobowej ucieczki, która uformowała się już na pierwszej rundzie.

Na starcie stanęło 39 juniorek młodszych. Trasa dosyć ciężka z licznymi podjazdami. Na pierwszej rundzie na czele peletonu uformowała się grupa ośmiu dziewczyn, natomiast na drugiej rundzie pozostało sześć dziewczyn, które walczyły o tytuł Mistrzyni Polski. Pod koniec rozgrywki Weronika Wąsaty zdecydowała się zaatakować dosyć długiego, 300-metrowego finiszu, nie oddając prowadzenia do samej mety.

– Mówi trener, Tomasz Wąsaty.

Już w nadchodzący weekend, Weronika Wąsaty wystartuje w Finale Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.