Pogoń przegrywa we Wrocławiu

Pogoń Szczecin nie wróciła na zwycięską ścieżkę i przegrała wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław 1:2.

To nie było najlepsze spotkanie Portowców. Pomimo dobrego startu w tym spotkaniu i szybkiej bramce, później było gorzej. Bramka w 13. minucie strzelona głową przez Jakuba Bartkowskiego napawała optymizmem. Mimo dominacji zawodników ze Szczecina nie dało się podwyższyć przewagi, co w końcówce pierwszej połowy zostało bardzo brutalnie zweryfikowane. Dwie bramki strzelone przez Erika Exposito w 44. i 47. minucie odebrały prowadzenie Pogoni.

Druga połowa spotkania nie wniosła zbyt wiele do spotkania. Pogoń nie mogła się przebić przez defensywę Śląska. Jakby tego było mało Wrocławianie nie wyglądali na drużynę, która chciała atakować.

Pogoń przegrywa drugi mecz z rzędu w Ekstraklasie. Legia zaczyna uciekać Pogoni, a Raków zaczyna doganiać Szczecinian. Kolejne spotkanie Portowcy zagrają 7 marca o godzinie 15 z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica –  2. Jakub Bartkowski (17. Mariusz Fornalczyk 84’), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata (61. Kacper Smoliński 71’) – 18. Michał Kucharczyk, 20. Alexander Gorgon (14. Kamil Drygas 67’), 64. Kacper Kozłowski (19. Adrian Benedyczak 67’), 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk – 10. Luka Zahović.