Jay Threatt bohaterem Spójni! Ważna wygrana stargardzkiej drużyny

PGE Spójnia Stargard wygrała swoje wyjazdowe spotkanie z HydroTruckiem Radom 75:73. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył Jay Threatt.

W spotkaniu zarówno Spójni jak i HydroTruckowi  bardzo zależało na wygranej. Radomianie potrzebują punktów, by utrzymać się w ekstraklasie, a PGE Spójni, by zapewnić sobie udział w play off. W stargardzkiej drużynie na parkiet nie mógł wybiec Nick Faust, który boryka się z kontuzją.

Spójnia miała dobre momenty w tym spotkaniu. Najlepszy w drugiej kwarcie, kiedy Spójnia w końcówce miała 10 punktów przewagi. HydroTruck nie zamierzał się poddawać i stopniowo odrabiał przewagę. Wynik został rozstrzygnięty w ostatniej minucie spotkania. HydroTruck na niespełna 26 sekund przed końcem doprowadził do remisu 73:73 i Hinds mógł nawet dać gospodarzom prowadzenie, ale spudłował osobistego. W odpowiedzi skutecznym rzutem za 2 pkt popisał się w ekipie gości Jay Threatt i na 2 sekundy przed końcem czwartej kwarty PGE Spójnia wyszła na prowadzenie 75:73, którego już nie oddała.

PGE Spójnia: Młynarski 15 (3), Steele 15 (1), Threatt 13 (2), Matczak 12, Cowels III 11 (3), Gudul 5, Kostrzewski 4, Han