Udany start sezonu Błękitnych

Od zwycięstwa sezon rozpoczęli piłkarze Błękitnych. Po trafieniach Mateusza Węsierskiego i Grzegorza Szymusika pokonali GKS Bełchatów 2:1.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 31 minucie. Idealne podanie Wojciecha Fadeckiego strzałem z kilku metrów wykończył Węsierski. Mimo prowadzenia ataki stargardzian nie słabły. Kolejne trafienie przyszło po przerwie, a konkretnie w 55 minucie. Najpierw Tomasz Pustelnik uderzył w poprzeczkę, ale wobec dobitki z główki Szymusika bramkarz gości był już bezradny. Błękitni prowadząc dwiema bramkami cofnęli się, a to Bełchatowianie wykorzystali w 79 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki wpakował Patryk Janasik. Ataki gości już do końca meczu nie słabły, jednak gospodarzom udało dowieźć się jednobramkowe prowadzenie. Chciałbym pogratulować mojej druzynie, która została zmieniona. Ci nowi zawodnicy, wraz z tymi, którzy tu byli stworzyli kolektyw i pokazali dobre oblicze tej druzyny – mówił na pomeczowej konferencji trener Krzysztof Kapuścinski.

Kolejny mecz Błękitni zagrają w sobotę – 5 sierpnia. Wtedy do Stargardu przyjedzie Stal Stalowa Wola.