Jutro w Pyrzycach odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja realizowana będzie przy ul. Mickiewicza i ma na celu poprawę dostępności oraz jakości usług ratownictwa medycznego dla mieszkańców powiatu pyrzyckiego.
Nowy obiekt będzie budynkiem dwukondygnacyjnym, zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu odpowiednich warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego. W jego skład wejdą m.in. pomieszczenia odpoczynku i czuwania dla ratowników, garaże dla ambulansów, strefa mycia i dekontaminacji karetek, a także magazyny leków, sprzętu medycznego i tlenu oraz zaplecze socjalne i gospodarcze.
Rozpoczęcie budowy w Pyrzycach wpisuje się w szerszy proces modernizacji infrastruktury ratownictwa medycznego w regionie. W Koszalinie już trwa budowa nowej siedziby pogotowia ratunkowego, która będzie jedną z najnowocześniejszych w województwie.
Fot. Facebook / Olgierd Geblewicz