Trzy zwycięstwa naszych trzecioligowców

Trzy z czterech zachodniopomorskich zespołów dopisały sobie po trzy punkty do tabeli 3. ligi – Błękitni, Vineta i Pogoń II ze zwycięstwami, Świt tylko z remisem.

Pierwszy na boisko wybiegł właśnie Świt. Przez większość meczu z Gedanią utrzymywał się wynik bezbramkowy, w 81. minucie zrobiło się jednak nieciekawie, kiedy Gedania otworzyła wynik. Skolwinianie szybko zdołali odpowiedzieć bramką na 1-1 strzeloną przez Patryka Paczuka. Mecz się tak zakończył, a zespoły podzieliły się punktami. Świt po kolejce zajmuje 8. miejsce w lidze.

Gonić wynik musiała również Pogoń II Szczecin. W Swarzędzu rozpoczęła strzelanie Unia, otwierając wynik w 15. minucie. W drugiej połowie strzelali jednak Granatowo-Bordowi – w 50. minucie Wojciech Lisowski, a w 81. Błażej Starzycki. Pogoń II dopisuje trzy oczka i melduje się na drugim miejscu w tabeli 3. ligi.

Pierwsze trzecioligowe punkty, i to trzy, dopisuje sobie Vineta Wolin, Wikingowie wygrali u siebie z Cartusią Kartuzy 1-0, jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Gracjan Kuśmierczyk. Wolinianie tym zwycięstwem podźwignęli się ze strefy spadkowej i zajmują 13. miejsce.

Ostatnim spotkaniem był mecz Błękitnych Stargard ze Stolemem Gniewino. Przebieg spotkania był praktycznie tożsamy z tym ze Swarzędza, Błękitni stracili bramkę w pierwszej połowie, aby potem gonić wynik i wygrać 2-1, a bramki strzelili Sebastian Ginter w 72. minucie oraz Oskar Ryk w 84. minucie. Błękitni mają za sobą bardzo przyzwoity start i zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli.