Świnoujście do końca roku wyda miliony na ochronę ludności i obronę cywilną

Świnoujście do końca roku przeznaczy 3 mln złotych na ochronę ludności i obronę cywilną. Środki przyznane miastu przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki pochodzą z pierwszej transzy rządowego wsparcia, które trafiło na Pomorze Zachodnie na ten cel.

Pieniądze pozwolą lokalnemu samorządowi na zakup nowoczesnego sprzętu oraz przeszkolenie kadry odpowiedzialnej za bezpieczeństwo mieszkańców.
„Właśnie ogłosiliśmy przetargi na kupno dużego agregatu prądotwórczego, przenośnych stacji zasilania, nowoczesnych, bo są wyposażone w panele fotowoltaiczne. Zakupimy także mobilne maszty oświetleniowe, śpiwory, plecaki ratownicze, a także inne potrzebne rzeczy do obrony właśnie ludności” – mówi Wojciech Basałygo z Urzędu Miasta w Świnoujściu.

W tym roku województwo zachodniopomorskie ma do wydania 203 mln zł, natomiast w przyszłym otrzyma kolejną pulę środków – 217 mln zł – na kontynuację zadań związanych z obroną cywilną i ochroną ludności.

Wojciech Basałygo, Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście:

Zdjęcie ilustracyjne / Archiwum