Spójnia przegrywa w pierwszym spotkaniu play-off

Spójnia Stargard przegrała swoje wyjazdowe spotkanie z Zastalem Zielona Góra 70:90.

Jest to faza play-off Energa Basket Ligi do której dostaje się osiem najlepszych zespołów w lidze. Rywalizacja na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw. Dla Spójni Stargard był to powrót do najlepszej ósemki po 18 latach.

Spójnia przez dwie pierwsze kwarty nawiązywała walkę z faworyzowanym zespołem z Zielonej Góry. Po pierwszej połowie spotkania było 40:40. Trzecia i czwarta kwarta to zdecydowana przewaga zespołu Zastalu, która szybko pozwoliła odskoczyć zawodnikom Marka Łukomskiego na kilka punktów. Mimo, że dwóch najlepiej punktujących zawodników w tym spotkaniu to zawodnicy ze Stargardu, nie udało się wygrać tego spotkania.

Drugie spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 kwietnia o godzinie 17.30, także w Zielonej Górze.

Spójnia: Matczak 20, Cowels III 19, Threatt 9, Faust 8, Steele 8, Kostrzewski 3, Gudul 2, Młynarski 1, Grudziński, Han, Siewruk