Rażące przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych zakończyło się surowymi konsekwencjami.
Policjanci ruchu drogowego w Gryfinie zatrzymali 46-letnią kierującą Audi, która na drodze krajowej nr 26, poza obszarem zabudowanym, przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h.
– „Kobieta popełniła to w wykroczeniach w warunkach recydywy, dlatego została ukarana mandatem wysokości aż 3000 złotych, a funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Niebezpieczna jazda zakończyła się również surowymi konsekwencjami w powiecie goleniowskim. Policjanci zatrzymali kierowcę Mercedesa, który w miejscu z ograniczeniem do 70 km na godzinę jechał 171 km na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem wysokości 2500 złotych, otrzymał 15 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące” – mówiła sierż. szt. Adrianna Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
sierż. szt. Adrianna Szczerba, Zespół Prasowy KWP w Szczecinie:
Fot. KWP w Szczecinie