Dziś, do południa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddać do użytku kierowców ostatni odcinek drogi ekspresowej S6 między Słupskiem a Leśnicami.
Nowy odcinek znacząco poprawi komunikację w północnej Polsce i ułatwi codzienne podróże zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Jak podkreślił minister infrastruktury Dariusz Klimczak, S6 staje się kręgosłupem komunikacyjnym polskiego wybrzeża, łącząc Szczecin, Koszalin, Słupsk, Gdynię i Gdańsk. Dzięki inwestycji przejazd między Szczecinem a Gdańskiem skróci się o około półtorej godziny – z pięciu do około trzech i pół godziny. Tuż przed otwarciem trasę wizytowali premier Donald Tusk oraz minister infrastruktury. Premier podkreślił, że zakończenie budowy całej S6 to ważny etap rozwoju polskiej infrastruktury drogowej.
Wartość ostatniego odcinka inwestycji wyniosła ponad miliard 270 milionów złotych, a cała budowa od Słupska do Bożegopola Wielkiego kosztowała blisko 2 miliardy 900 milionów złotych, z czego ponad 1,4 miliarda pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.
Fot. Piotr Sikora