Pewna wygrana Spójni Stargard na początek Pucharu Polski

PGE Spójnia Stargard pokonała WKS Śląsk Wrocław 92:73 i dołączyła do półfinalistów Suzuki Pucharu Polski.

Dla stargardzkiej drużyny to duży sukces. Blisko 20 punktów przewagi może pokazywać, że dla Spójni to był łatwy mecz. Jednak tak nie było. Do końcowych minut trzeciej kwarty drużyna Śląska dzielnie się broniła i na tablicy wyników było 57:54 dla Spójni. Wtedy sygnał do ataku dał Jay Threatt, który trafił ważną trójkę i tak stargardzka drużyna uciekła Śląskowi.

Przeciwnikiem biało-bordowych w półfinale Suzuki Pucharu Polski będzie Trefl Sopot, który pewnie pokonał Legię Warszawa 92:56. Spotkanie o awans do finału odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00.

Spójnia: Jay Threatt 17, Raymond Cowels 16, Mateusz Kostrzewski 14, Kacper Młynarski 10, Baylee Steele 10 (10 zb), Filip Matczak 10, Omari Gudul 8, Nick Faust 7, Dominik Grudziński 0, Francis Han 0, Piotr Potap 0, Bartosz Kucharczyk 0.