King przejechał Polpharmę

King Szczecin pokonał Polpharmę Starogard Gdański 101:74 w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi.

W pierwszej kwarcie to Polpharma grała swoje, narzucając Kingowi jak ma grać to pozwoliło uzyskać drużynie ze Starogardu Gdańskiego uzyskać 6 punktów przewagi. Jednak od drugiej kwarty King wbił wyższy bieg i drużyna Jesusa Ramireza zdecydowanie dała lekcję koszykówki przyjezdnym. Świetna gra w ofensywie i świetna skuteczność zbiórek zarówno w ataku jak i obronie, to musiało dać wysokie zwycięstwo i tak się stało.

Najlepiej punktującym zawodnikiem szczecińskiej drużyny był Michael Fakuade zdobywca 19 punktów.

Kolejne spotkanie King rozegra 1 lutego o 17:35 z drużyną Stali Ostrów Wielkopolski. Dobra gra w nowym roku spowodowała, że King obecnie zajmuje 5 miejsce w Energa Basket Lidze.

King: Michael Fakuade 19, Cleveland Melvin 17 (11 zb), Dustin Ware 15, Tookie Brown 12, Dominik Wilczek 10, Mateusz Zębski 8, Mateusz Bartosz 7, Jakub Schenk 6, Zach Thomas 5, Wojciech Czerlonko 2.