Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu w związku z infekcją. Jak poinformował rzecznik PiS Rafał Bochenek, hospitalizacja ma charakter diagnostyczny i nie ma powodów do niepokoju.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, trafił do jednego z warszawskich szpitali. Informację w tej sprawie przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek, wyjaśniając, że powodem hospitalizacji jest infekcja, a pobyt w placówce związany jest z przeprowadzanymi badaniami.
Rafał Bochenek poinformował o sytuacji na portalu X:
„Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu na badaniach w związku z infekcją. Taki mamy w Polsce chorobowy czas. Zakładamy, że wszystko potrwa kilka dni. Zdarza się nawet naszemu liderowi. Przestrzegam przed nadmiernymi emocjami i nieuzasadnionymi wnioskami”.
Mimo nieobecności Jarosława Kaczyńskiego, w czwartek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się zaplanowane posiedzenie Komitetu Wykonawczego partii. Jak przekazał Rafał Bochenek, obradom będzie przewodniczył szef klubu parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak.
To właśnie Mariusz Błaszczak stanie także na czele delegacji PiS na spotkanie z prezydentem Karolem Nawrockim, zaplanowane na czwartek w Pałacu Prezydenckim.
Foto: Janusz Merz/Twoje Radio/Archiwum