Zachodniopomorscy sportowcy wrócili do kraju z jednym medalem – podsumowanie IO 2024

Sportowcy z naszego województwa już w komplecie wrócili do kraju po igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Medal udało się wywalczyć tylko wychowance Klubu Kolarskiego Ziemii Darłowskiej – Darii Pikulik, która zdobyła brąz w omnium, czyli kolarskim wieloboju.

Największym rozczarowaniem była postawa Piotra Liska. Trenujący w Szczecinie tyczkarz nie zdołał awansować nawet do finału, a przecież był naszą nadzieją medalową. Polak skoczył 5,70, a minimum kwalifikacyjne wynosiło 10 cm więcej. Do najlepszej szesnastki turnieju bokserskiego awansował zawodnik Skorpiona Szczecin – Mateusz Bereźnicki.

W 1/8 finału kategorii do 92 kilogramów przegrał Irlandczykiem Jackiem Marleyem.

podsumował Bereźnicki.

O włos od medalu była pięściarka z Karlina – Elżbieta Wójcik, jednak przegrała w ćwierćfinale.

Podobnie jak zapaśnik z Białogardu – Zbigniew Baranowski i jego klubowa koleżanka z AKS-u Wiktoria Chołuj.

Warto też wspomnieć o Katarzynie Milczarek, która wystąpiła w zawodach jeździeckich i przeszła do historii, jako najstarsza polska uczestniczka igrzysk.

Zawodniczka Klubu Sportów Jeździeckich Zagozd w dniu startu miała 58 lat.