Wielkanocne zwycięstwo! Jagiellonia – Pogoń 1:2

To powinny być radosne święta dla wszystkich sympatyków Dumy Pomorza. Portowcy wygrali w Białymstoku z Jagiellonią 2:1. Gole dla Pogoni zdobyło dwóch Kamilów – Grosicki i Drygas.

Portowcy prowadzili grę w pierwszej fazie meczu. Mieli większe posiadanie piłki i oddali więcej więcej strzałów. Bardziej lub mniej udane próby zagrożenia bramce Pavelsa Steinborsa podjęli Jakub Bartkowski i Sebastian Kowalczyk, ale to gospodarze byli konkretniejsi. W 25. minucie Diego Carioca wykończył kontrę Jagiellonii. Blisko 10 minut później był już remis. Kamil Grosicki, co prawda nieczysto trafił w piłkę, ale liczył się efekt i reprezentant Polski mógł cieszyć się z siódmego trafienia w PKO BP Ekstraklasie. Asystę zaliczył Jean Carlos po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Grosicki ograniczył radość po trafieniu, aby uszanować miejsce, w którym spędził kilka lat swojej kariery.

Maciej Żurawski oddał celny strzał z linii pola karnego i to był najciekawszy moment pierwszych minut drugiej części gry. Grosicki wyłożył piłkę młodzieżowcowi, a ten oddał silny strzał, ale sygnalizowany i Steinbors odbił piłkę. Łotysz także musiał się wykazać po rzucie rożnym, gdy odbił piłkę po dośrodkowaniu i lekko został poturbowany. Dużo szczęścia uśmiechnęło się do Pogoni w 74. minucie. Portowcy przeprowadzili składną akcję, ale pod koniec w zamieszaniu w polu bramkowym najprzytomniej zachował się Kamil Drygas, który sprytnie umieścił piłkę w siatce. Sam Drygas na murawie pojawił się ledwie kilka minut wcześniej. W 77. Michał Kucharczyk zamykał kontrę po kontrataku Pogoni. Piłkę w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej Steinbors. W 89. minucie losy meczu mógł przypieczętować Sebastian Kowalczyk, ale uderzył zbyt lekko.