Wielkanocna wygrana Pogoni!

Zawodnicy Pogoni Szczecin w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonali Cracovię 3:1. Już w pierwszej minucie trafił Fredrik Ulvestad, a wynik pięknym strzałem ustalił Vahan Bichakhchyan w 88. minucie. Tym samym Portowcy zakończyli serię trzech meczów bez wygranej.

Mecz rozpoczął się z przytupem w 49 sekundzie piłka wpadła do bramki Cracovii. Kamil Grosicki pomknął lewym skrzydłem. Wycofał piłkę spod linii końcowej w okolice jedenastego metra. Idealnie w tempo wbiegł Fredrik Ulvestad, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Niestety radość Portowców nie mogła trwać długo. Już w 3. minucie było 1:1. Benjamin Kallman głową pokonał Valentina Cojocaru po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry Portowcy znów zameldowali się na prowadzeniu. I znów za sprawą Grosickiego. Tym razem doświadczony skrzydłowy dośrodkowywał zewnętrzną częścią stopy. Piłka zmierzała do Efthymiosa Koulourisa, ale „ubiegł” go Eneo Bitri, który skierował piłkę do własnej bramki. Kilka chwil później znowu w głównej roli wystąpił Grosicki. Po prostopadłym podaniu od Koulourisa kapitan Pogoni przestrzelił. Następnie dwa niecelne strzały oddali przyjezdni. Zza pola karnego próbował Patryk Sokołowski, a głową Mikkel Maigaard po tym, jak Portowcy stracili piłkę przed własną szesnastką. Kolejną próbą Dumy Pomorza był niecelny strzał z dystansu Koulourisa. W 39. minucie poważnego niebezpieczeństwa uniknęli defensorzy Cracovii. Grosicki ponownie wypatrzył Ulvestada. Tym razem strzał Norwega został zablokowany.

Po przerwie goście zaatakowali. Po rzucie rożnym groźny strzał głową oddał Arttu Hoskonen. Cojocaru odbił piłkę, a poza pole karne wybił ją Ulvestad. Odpowiedź Pogoni to silny strzał Grosickiego, ale wprost w Lukasa Hrosso. W 55. minucie Adrian Przyborek uderzał i został zablokowany. Młodzieżowiec mógł także dograć do dobrze ustawionego Koulourisa. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Kurzawa, ale jego wolej był chybiony. Vahan Bichakhchyan błysnął tuż po wejściu na murawę. Zwodem położył obrońcę Cracovii i starał się wyłożyć piłkę Koulourisowi, ale został zablokowany. Ormianin nie zraził się niepowodzeniem, bo precyzyjnie przymierzył w 88. minucie. Portowcy sprytnie rozegrali rzut wolny i Bichakhchyan otrzymał podanie w pole karne. Przełożył piłkę na prawą nogę, co zmyliło obrońcę i uderzył w samo okienko bramki rywali.