Terytolialsi z Pomorza Zachodniego znów zdobyli medale. Tym razem w pływaniu

Złoto, dwa srebra i brąz przywieźli indywidualnie zachodniopomorscy Terytorialsi z pływackich Mistrzostw Wojska Polskiego, które odbyły się w Zegrzu. To kolejny sportowy sukces zawodników 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dwudniowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu, które tym razem odbyły się w Zegrzu zakończyły się w czwartek. Organizatorem zawodów było Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła 12 Dywizja Zmechanizowana, drugie wywalczyła Marynarka Wojenna a brąz przypadł 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Terytorialsi zajęli drużynowo miejsce czwarte, odnieśli też sukcesy indywidualne.

W zawodach, brało udział dziesięć reprezentacji wystawionych przez poszczególne rodzaje Sił Zbrojnych RP, cztery dywizje oraz szkolnictwo wojskowe. W rywalizacji uczestniczyło 120 zawodników i zawodniczek. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentowali żołnierze zawodowi i pełniący terytorialną służbę wojskową.

Do reprezentacji WOT zakwalifikowanych zostało aż czworo zawodników i zawodniczek z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Trójka z nich zdobyła aż cztery medalowe krążki. To:

• brąz 50 metrów stylem dowolnym w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat
  • złoto na 50 metrów stylem dowolnym w kategorii kobiet do 35 lat
  • srebro na 50 metrów stylem dowolnym w kategorii kobiet powyżej 35 lat
  • srebro na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat

Żołnierze konkurowali w dwudziestu kategoriach, indywidualnie kobiety i mężczyźni na dystansach 50 i 100 m w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Zawodnicy walczyli również w trzech sztafetach: dwie sztafety mężczyzn w stylu dowolnym i zmiennym oraz jedna sztafeta kobiet w stylu dowolnym.

Jak podkreślił szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT – Marek Oleszczuk – Dbałość o sprawność fizyczną jest obowiązkiem każdego żołnierza w czynnej służbie wojskowej. Tego typu przedsięwzięcia jak mistrzostwa w pływaniu motywują każdego kto nosi mundur Wojska Polskiego do regularnej pracy nad swoją kondycją psychofizyczną. Dzięki współzawodnictwu sportowemu duch walki nie zanika w Siłach Zbrojnych RP.

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej zajęła w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce.

Żołnierze – sportowcy z 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wezmą jeszcze w tym roku udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Piłce Nożnej, które odbędą się pod koniec listopada w Giżycku. Do reprezentacji Wojsk Obrony Terytorialnej zakwalifikowało się 4 naszych zawodników.

W tym roku reprezentacja 14 ZBOT zwyciężyła już w: Mistrzostwach WOT w Biegach Przełajowych, Mistrzostwach Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym i Mistrzostwach WOT w Futsalu, a srebra zdobyli w Mistrzostwach WOT w Biegach na Orientację, Mistrzostwach WOT w Piłce Siatkowej i Mistrzostwach WOT w Pływaniu.