Srebrna Pikulik. Medal olimpijski dla Darłowa

Na zakończenie igrzysk w Paryżu Daria Pikulik została wicemistrzynią olimpijską w kolarstwie torowym.

Zawodniczka pochodząca z Darłowa (Zachodniopomorskie) wywalczyła 10 medal dla Polski. Pikulik zdobyła srebro w niecodziennych okolicznościach. W kategorii omnium – wieloboku składającego się z czterech konkurencji, po pierwszym starcie miała dużą stratę. W ostatniej rywalizacji odrobiła 57 punktów i z siódmego miejsca awansowała na drugie. Tym samym zdobyła czwarty w historii polski medal w kolarstwie torowym, a pierwszy od 52 lat.

Jest jedyną zawodniczką z Zachodniopomorskiego, która wraca z Paryża z medalem olimpijskim. Daria Pikulik jest wychowanką Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Obecnie jeździ w barwach Human Powered Health Cycling.

Oprócz wicemistrzostwa olimpijskiego ma na koncie także brązowy medal Mistrzostw Świata, była także mistrzynią świata i Europy juniorek.