Spójnia Stargard postraszyła Zastal, ale to nie wystarczyło. Zobacz zdjęcia

Spójnia Stargard przegrała decydujące spotkanie w ćwierćfinale Energa Basket Ligi z Zastalem Zielona Góra 80:91.

Od pierwszej kwarty do ataku rzucił się Zastal, który w pierwszej części spotkania znacznie zdominował zawodników Marka Łukomskiego. Druga i trzecia kwarta była mocną odpowiedzią Spójni, która pokazała, że z koszykarzami z Zielonej Góry można rywalizować. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie była w stanie przechylić zwycięstwa na swoją korzyść. W końcowych sekundach spotkania szansę na „złoty rzut” miał Kacper Młynarski, jednak zawodnik Zastalu zablokował rzut.

Dogrywka przebiegła pod dyktando drużyny Żana Tabaka i to Zastal melduje się w półfinale Energa Basket Ligi, a Spójnia kończy rozgrywki na ósmym miejscu.

PGE Spójnia Stargard: Filip Matczak 17, Raymond Cowels III 13, Kacper Młynarski 13, Jay Threatt 11, Baylee Steele 9, Nick Faust 9, Mateusz Kostrzewski 4, Francis Han 2, Omari Gudul 2, Szymon Szmit 0.