Słodko-gorzki mecz z Andorą – Kozłowski z debiutem, Lewandowski z urazem

Reprezentacja Polski wygrała wczoraj w Warszawie z Andorą 3-0 po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego i jednej Karola Świderskiego. Młodzieżowiec Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski zadebiutował w seniorskiej kadrze, w 73. minucie zmienił Piotra Zielińskiego.

Kozłowski zagrał 17 minut i miał udział przy akcji bramkowej. Młodzieżowiec zebrał bardzo pozytywne noty, a selekcjoner Paulo Sousa na konferencji powiedział, że Kozłowski może liczyć na szanse w przyszłych spotkaniach kadry.

Meczu z Andorą nie będzie dobrze wspominał Robert Lewandowski. W 63. minucie został zmieniony przez Karola Świderskiego, Lewandowski po zejściu zasygnalizował problem z kolanem. Po dzisiejszych badaniach wiadomo, że Lewandowski ma uszkodzone więzadło poboczne, więc niestety nie zagra w środowym meczu z Anglią na Wembley. Robert Lewandowski opuścił zgrupowanie kadry i udał się do klubu.