Wysokie temperatury i promienie letniego słońca stają się śmiertelnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci i zwierząt pozostawianych w zaparkowanych samochodach.
Dlatego policja apeluje:
– „… aby podczas upałów nigdy nie zostawiać dzieci bądź zwierząt w samochodzie, nawet na chwilę. Przypominamy, że lekko uchylona szyba też nie pomoże. Tylko nasza rozwaga może uchronić nasze pociechy i zwierzęta przed tragedią. Gdy zauważysz dziecko lub zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformuj policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112” – mówi st. sierż. Adrianna Szczerba z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Przypominamy, że opiekunowi, który narazi dziecko na utratę zdrowia lub życia, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Nieodpowiedzialnemu właścicielowi czworonoga grozi mandat karny, a w szczególnych przypadkach nawet zarzuty karne za znęcanie się nad zwierzęciem.
st. sierż. Adrianna Szczerba, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie:
Fot. KPP w Stargardzie