Pogoń znów przegrywa na wyjeździe. Tym razem lepszy okazał się beniaminek

Pogoń Szczecin przegrała 1:3 z GKS-em Katowice w meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla “Dumy Pomorza”, to już kolejna porażka na wyjeździe z niżej notowanym rywalem.

“Portowcy” przystępowali do starcia z beniaminkiem w roli faworyta. Celem GKS-u w tym sezonie jest utrzymanie się w Ekstraklasie. Pogoń chcę walczyć o miejsce na podium. Boisko szybko zweryfikowały plan szczecińskiej drużyny, bo już w 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Arkadiusza Jędrycha. W drugiej połowie do siatki trafiali jeszcze Sebastian Bergier i Mateusz Marzec. Dla “Portowców” honorowe trafienie zanotował Alexander Gorgon.

Przyznał trener szczecińskiej drużyny, Robert Kolendowicz.

Pogoń kontynuuję wstydliwą serię meczów bez zwycięstwa na wyjeździe. “Portowcy” w delegacji w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Zanotowali 4 porażki i raz zremisowali.