Pogoń Szczecin zremisowała z aktualnym Mistrzem Polski Rakowem Częstochowa

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z aktualnym Mistrzem Polski Rakowem Częstochowa. Gola wyrównującego zdobył Alexander Gorgon w 68. minucie.

Pierwsze chwile meczu należały do Pogoni. Fredrik Ulvestad oddał strzał z dystansu w 4. minucie. Piłka przeleciała nad bramką. Klika chwil później Vahan Bichakhchyan uderzał już celnie. Ormianin uderzył prawą nogą, a Vladan Kovacević odbił piłkę na rzut rożny. Po kolejnym kornerze Alexander Gorgon uderzał głową i piłka przeleciała nad bramką. W 30. minucie mogło i powinno być 1:0. Portowcy ruszyli z kontratakiem lewą stroną boiska. Grosicki dogrywał wzdłuż bramki do Efthymiosa Koulourisa, a piłkę odbił obrońca. Ta trafiła wprost pod lewą nogę Bichakhchyana. Niestety strzał obronił ponownie Kovacević. Portowcy mieli kolejne okazje. Koulouris wpadł w pole karne i celował, aby posłać piłkę przy długim słupku. Ta minęła słupek z zewnętrznej strony. A Bichakhchyan trafił w boczną siatkę z dystansu. Raków odegrał się strzałem Marcina Cebuli, który nie sprawił problemów Valentinowi Cojocaru. Działo się też w doliczonym czasie gry. Linus Wahlqvist trafił w słupek, a niecelne strzały oddali jeszcze Kurzawa i Grosicki.

Portowcy nie zwalniali tempa po przerwie. Już w 46. minucie Vladan Kovacević musiał wyjść poza pole karne i zastopował Bichakhchyana, a następnie dobitkę Koulourisa. Raków wysłał poważne ostrzeżenie. Piłka po uderzeniu Gustava Berggrena wpadła do bramki, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną. Niestety, chwilę później Raków prowadził. Bartosz Nowak wykorzystał prostopadłe podanie Srdana Plavsicia. Nowak trafił ponownie, ale był na pozycji spalonej w 60. minucie. Na szczęście w końcu Portowcy dopięli swego. Grosicki wstrzelił piłkę w pole karne i z bliskiej odległości Gorgon skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry Kovacević ponownie uchronił Raków od straty bramki po strzale Grosickiego.