Goleniowsko – stargardzkie podium. Prawie 3 tysiące biegaczy na Goleniowskiej Mili Niepodległości

Ponad 2800 miłośników ruchu na świeżym powietrzu wzięło wczoraj udział w 35. edycji Goleniowskiej Mili Niepodległości.Świetnie zaprezentowali się na niej biegacze z naszego regionu.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się biegami dzieci na 300 metrów, z czasem dystans się wydłużał, a do rywalizacji przystępowały kolejne roczniki młodych mieszkańców Goleniowa i okolic. Po południu przyszedł czas na biegi główne.

Nie zawiódł Michał Groberski z Barnima Goleniów, który na dystansie mili (1609 m) prowadził praktycznie od startu do samej mety i nie dał większych szans rywalom, wygrywając bieg z czasem 4:17. Pozostałe miejsca na podium zajęli Dawid Komoda i Michał Gajda z Pomorza Stargard.

Wśród pań najlepsza na milę była również reprezentująca barwy Barnima Goleniów Beata Topka, drugie miejsce zajęła Kinga Królik z Azymuta Pabianice, a trzecie – Joanna Woźniak z Ironmana Szczecin.

W biegu Gaz – System na 10 km wygrał Kenijczyk Hillary Kimayo, drugi był Ukrainiec Mykoła Mewsza z Charkowa, a trzeci Albert Tonui (Kenia). W rywalizacji pań zwyciężyła Maryna Nemczenko (Achilles Leszno), drugie miejsce zajęła Rabecca Chepkwemoi (Kenia), a podium uzupełniła Monika Andrzejczak (RAZ Szczecin).