Pogoń Szczecin na inaugurację sezonu piłkarskiej ekstraklasy ograła Koronę Kielce

Pogoń Szczecin zwycięstwem rozpoczęła sezon 2024/2025. Portowcy pokonali Koronę Kielce 3:0. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Efthymis Koulouris, a premierowe trafienie zaliczył Kacper Łukasiak.

Zawodnicy Jensa Gustafssona od początku przeważali. Kilka razy groźnie było pod bramką Xaviera Dziekońskiego. Pierwszy sygnał do ataku dał Kamil Grosicki, który w swoim stylu uderzał zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego. Ten strzał odbił Dziekoński. Niewiele pomylili się Linus Wahlqvist i Vahan Bichakhchyan. Po ich strzałach piłka przelatywała obok bramki. W 28. minucie Alexander Gorgon uderzał z dystansu, jednak i ten strzał odbił Dziekoński. Aż w końcu nadeszła 35. minuta. Grecki duet dał o sobie znać. Leonardo Koutris dośrodkował w pole karne. Z kolei jak przystało na rasowego snajpera, Efthymis Koulouris nie zmarnował dokładnego zagrania i wolejem pokonał bramkarza gości. Co ciekawe strzelec gola jeszcze pod koniec pierwszej połowy miał podobną sytuację, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Pogoni, ale efekt był natychmiastowy. W 47. minucie obrońca Korony zagrał ręką w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości. Wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Koulouris i dał Pogoń dwubramkowe prowadzenie. Dużo szczęścia mieli Portowcy w 58. minucie. Martin Remacle, który niedawno zameldował się na boisku pomknął prawym skrzydłem i oddał strzał. Piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej i nikt z Koroniarzy nie domknął akcji. Pogoń odpowiedziała za sprawą młodzieżowców. Najpierw uderzał Adrian Przyborek z powietrza, ale niecelnie. Przestrzelił także Kacper Łukasiak po dwójkowej akcji z Koulourisem. Przy kolejnej próbie Łukasiak był bezbłędny i w swoim debiucie zaliczył premierowe trafienie dla Pogoni. Asystę przy golu zaliczył Bichakhchyan.

Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru – 32. Leonardo Koutris, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 28. Linus Wahlqvist – 8. Fredrik Ulvestad, 20. Alexander Gorgon (19. Kacper Łukasiak 66’), 10. Adrian Przyborek (21. Joao Gamboa 83’), 22. Vahan Bichakhchyan (4. Leonardo Borges 89’), 11. Kamil Grosicki (51. Patryk Paryzek 66’) – 9. Efthymis Koulouris (27. Olaf Korczakowski 89’).

Korona Kielce: 1. Xavier Dziekoński – 3. Konrad Matuszewski, 66. Miłosz Trojak, 4. Piotr Malarczyk, 37. Hubert Zwoźny, 7. Dawid Błanik (71. Wiktor Długosz 54’), 18. Yoav Hofmeister, 10. Shuma Nagamatsu (27. Pedro Nuno 54’), 13. Miłosz Strzeboński (8. Martin Remacle 54’), 17. Mariusz Fornalczyk (27. Olaf Korczakowski, 87’), 9. Yauheni Shykauka ( 20. Adrian Dalmau 54’).

Żółte kartki: Ulvestad – Zwoźny, Fornalczyk, Strzeboński.

Źródło i Zdjęcie: Oficjalna strona Pogoni Szczecin