PGE Spójnia Stargard. Zwycięstwo na zakończenie domowej serii

PGE Spójnia Stargard wygrała z Treflem Sopot 80:73 w szóstej kolejce Orlen Basket Ligi. To czwarte zwycięstwo zespołu w sezonie.

W sobotnim meczu stargardzki zespół zagrał w komplecie. Do składu powrócili kontuzjowani ostatnio Karol Gruszecki i Wesley Gordon. Poza kilkoma pierwszymi minutami PGE Spójnia miała inicjatywę w pierwszej połowie, czego efektem była dość bezpieczna przewaga. Już po pierwszej kwarcie wynosiła ona 10 punktów. W drugiej kwarcie gospodarze jeszcze ją powiększyli o pięć punktów. Stargardzki zespół grał solidnie w obronie i dobrze radził sobie w ataku, zdobywając przez 20 minut 50 punktów. Rywale mieli duże kłopoty dalej kosza. Na trzynaście rzutów trzypunktowych w pierwszej połowie wykorzystali tylko jeden.

Ważną postacią w Treflu jest Węgier Benedek Varadi. To nie tylko najlepszy strzelec tego zespołu, notujący wysoką skuteczność za 3 pkt, ale i najlepiej asystujący jego gracz. Kluczowe więc było powstrzymanie jego ofensywnych zapędów i to się udało. Varadi rzucił 6 punktów, a z dystansu nie trafił ani razu.

W trzeciej kwarcie goście zmniejszyli nieco dystans, ale w ostatnich minutach tej części gospodarze ponownie przejęli kontrole nad wydarzeniami na parkiecie i wrócili do piętnastopunktowego prowadzenia. W czwartej kwarcie było jeszcze sporo emocji. Trefl podjął kolejną próbę walki o zwycięstwo i zbliżył się nawet na cztery punkty. Obwodowi gracze Stephen Brown Jr. i Karol Gruszecki nie pudłowali w ostatnich minutach rzutów osobistych, co pozwoliło utrzymać gospodarzom bezpieczny dystans. Na koniec spotkania różnica wyniosła 7 punktów.

PGE Spójnia zwycięstwem zakończyła serię czterech domowych meczów. Kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe. 5 listopada mierzyć się będzie w Łańcucie z Domelo Sokołem. Kilka dni wcześniej zespół zagra jeszcze na swoim terenie w FIBA Europe Cup. W trzeciej serii spotkań tych rozgrywek mierzyć się będzie z kosowskim KB Peja. Początek środowego meczu godzina 18.30.

PGE Spójnia Stargard – Trefl Sopot 80:73 (26:16, 24:19, 15:15, 15:23)
PGE Spójnia: Brown Jr. 16 (1), Simons 15 (3), Langovic 12 (2), Gruszecki 10, Gordon 7, Kowalczyk 7 (1), Brenk 6, Daniels IV 5, Grudziński 2.
Trefl: Zyskowski 14 (2), Best 12, Scruggs 9, Musiał 7 (2), Tomczak 7, Van Vliet 7, Witliński 7, Varadi 6, Barnes 4.
Statystyki drużynowe:
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 40,3 procent (27/67), skuteczność rzutów osobistych – 76 procent (19/25), skuteczność rzutów za 2 pkt – 52,6 procent (20/38), skuteczność rzutów za 3 pkt – 24,1 procent (7/29), zbiórki – 42 (atak 11, obrona 31), asysty – 14, przechwyty – 4, straty – 8, bloki – 6.
Trefl: skuteczność rzutów z gry – 37,7 procent (29/77), skuteczność rzutów osobistych – 64,7 procent (11/17), skuteczność rzutów za 2 pkt – 50 procent (25/50), skuteczność rzutów za 3 pkt – 14,8 procent (4/27), zbiórki – 51 (atak 20, obrona 31), asysty – 17, przechwyty – 3, straty – 9, bloki – 2.

Żródło i Zdjecie: PGE Spójnia Stargard – oficjalny serwis