Medal dla biegacza z UKS Barnim Goleniów

Na ostatnich 67. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu duży sukces osiągnął zawodnik goleniowskiego Barnima Michał Groberski. Mówi inny znakomity biegacz reprezentujący ten klub, uczestnik Olimpiady w Rio De Janeiro Krystian Zalewski:

Zgadza się, doskonałe Mistrzostwa Polski seniorów. Debiutujący bodajże Michał Groberski z Barnima, podopieczny Jacka Kostrzeby wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski na 3000 metrów i zajął wysokie 4 miejsce na dystansie 1500 metrów. Kilka dni później odbył się półmaraton, 43 półmaraton w Wiązownej gdzie rozpocząłem sezon startowy również wygrywając wynikiem 1h 3 minuty 24 sekundy poprawiając rekord trasy.

Na tych samych dystansach złote medale Mistrzostw Polski w hali wywalczył będący, jeszcze do końca ubiegłego roku zawodnikiem Barnima Goleniów – Michał Rozmys. Oboje trenują pod okiem świetnego fachowca – Jacka Kostrzeby z Goleniowa, uznawanego za jednego z najlepszych trenerów lekkoatletycznych w Polsce.