Lider PKO BP Ekstraklasy pokonany!

Pogoń Szczecin pokonała lidera PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonię Białystok 2:1 w meczu 13. kolejki. Gole dla Pogoni zdobyli Efthymios Koulouris i Kamil Grosicki.

Aż do 27. minuty kibice, którzy wypełnili dziś stadion po brzegi, musieli czekać na groźną akcję Portowców. Rafał Kurzawa wymienił podania z Efthymiosem Koulourisem przed polem karnym. Były reprezentant Polski wypracował sobie pozycję strzelecką i próbował uderzeniem po ziemi zaskoczyć Zlatana Alomerovicia. Bramkarz zdołał odbić piłkę, do której ruszył Fredrik Ulvestad. Norweg mimo presji obrońców zdołał oddać strzał, ale trafił słupek. Chwilę później Dominik Marczuk również miał okazję do strzału. Piłka leciała w kierunku długiego słupka i na szczęście minęła go od zewnętrznej strony. Niestety, o dużym pechu może mówić Mariusz Malec. Obrońca interweniował tak, że po dośrodkowaniu skierował piłkę do własnej bramki. W 38. minuty z linii pola karnego strzelał Nene. Valentin Cojocaru odbił piłkę. Portowcy zdążyli odrobić straty przed przerwą. Piątego ekstraklasowego gola w tym sezonie zdobył Koulouris. Grek podręcznikowo wykończył dogranie Kamila Grosickiego z lewej flanki. W doliczonym czasie gry Alomerović popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki. Portowcy nie potrafili tego wykorzystać. Alomerović zdołał jeszcze odbić strzał Bichakhchyana.

Bardzo dobrze Pogoń rozpoczęła drugą połowę. Groiscki otrzymał podanie od Joao Gamboy, ale strzelił bardzo niecelnie. W 48. minucie Michał Sacek zagrał piłkę ręką w polu karnym. Grosicki był pewnym egzekutorem jedenastki. W 61. minucie gorąco było w polu karnym Pogoni. Kristofer Hansen wbiegł w pole karne, ale nie zdołał precyzyjnie dograć do swojego kolegi z ataku. Cojocaru interweniował w kolejnej akcji. Po dośrodkowaniu piłka zmierzała do bramki, ale odbił futbolówkę. Koulouris miał szansę na dublet. Grek uderzył mocno z dystansu, ale chybił. Błysnął także wprowadzony Mariusz Fornalczyk. Młodzieżowiec wyłożył piłkę Grosickiemu. Grosik oddał niecelny strzał. Jeszcze w doliczonym czasie gry musiał wykazać się Cojocaru po strzale Tomasza Kupisza.