King pokonuje Śląska Wrocław

King Szczecin wygrał ze Śląskiem Wrocław 79:65 po znakomitej czwartej kwarcie, przed którą szczecinianie mieli straty do Śląska.

O wyniku spotkania zadecydowała czwarta kwarta, którą szczeciński zespół wygrał 33:11. Początek spotkania był zdecydowanie lepszy dla szczecińskiej drużyny jednak druga kwarta pokazała klasę wicelidera Energa Basket Ligi. Trzecia kwarta to zryw Śląska, który chciał zdecydowanie wygrać to spotkanie. Czwarta kwarta odmieniła wszystko po początku 19:0 dla koszykarzy ze Szczecina, było wiadomo, że Kinga nie odpuści tego meczu i tak się stało. Bardzo dobrze na boisku odnajdował się Tookie Brown zdobywca 21 punktów, jednak za najlepszego koszykarza czwartej kwarty należy uznać Dominika Wilczka, który znakomicie atakował.

King obecnie zajmuje 5. miejsce w EBL i ma pewny awans do TOP 8. Kolejne spotkanie koszykarze Jesusa Ramireza zagrają 14 marca z GTK Gliwice.

King Szczecin: Tookie Brown 21, Mateusz Zębski 16, Dominik Wilczek 13, Cleveland Melvin 11, Michael Fakuade 10, Zach Thomas 3, Mateusz Bartosz 2, Jakub Schenk 2, Paweł Kikowski 1, Rodney Purvis 0.