Kibole Lecha i Pogoni zatrzymani. Policja weszła do mieszkań o świcie

Analiza monitoringu i miesiące śledztwa doprowadziły do zatrzymań uczestników brutalnej ustawki pseudokibiców Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Część bójki została nagrana przez kamery monitoringu przy trasie S3.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego roku na jednym z MOP-ów przy drodze ekspresowej S3. W ustawce uczestniczyło ponad 120 pseudokibiców. Większość z nich była zamaskowana, jednak policjanci z Poznania i Szczecina przez wiele miesięcy analizowali zabezpieczone nagrania i ustalali tożsamość uczestników bójki.

Funkcjonariusze odwiedzili wytypowane osoby w ich mieszkaniach. Efektem wspólnej akcji były dziesiątki zatrzymań.

25 maja br. policjanci z Poznania i Szczecina zatrzymali 32 osoby, które brały udział w tym zdarzeniu. Śledczy zabezpieczyli również odzież oraz pieniądze, a także przedmioty, które mogły być wykorzystywane podczas ustawek. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Góry przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim za co grozi do 5 lat więzienia” – przekazał nadkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wszyscy zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazami stadionowymi. Śledczy nie wykluczają kolejnych działań w tej sprawie.

Foto: Policja Wielkopolska