Błękitni znów postraszyli ekstraklasę

Błękitni Stargard przegrali na własnym stadionie z beniaminkiem PKO Ekstraklasy – Wartą Poznań dopiero po serii rzutów karnych. Spotkanie rozgrywane było w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.  Po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 3:3. Kolejne 30 minut dogrywki nie przyniosło bramek, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były „jedenastki”. W nich jednego gola więcej strzelili goście z Poznania.

Do przerwy Błękitni przegrywali po bramce Gracjana Jarocha 1:0. W drugiej połowie stargardzianie wzięli się za odrabianie strat i dzięki trafieniom Bochniaka, Polkowskiego i Krawczuna, 20 minut po wznowieniu prowadzili już 3:1. Tej przewagi nie udało się jednak dowieźć do  końca. Warta kolejne bramki strzeliła w 77 i 85 minucie.

Dogrywka goli nie przyniosła. W serii rzutów karnych drużyna z Poznania była skuteczniejsza o jedną bramkę i to ona zagra w 1/16 finału Pucharu Polski.