Błękitni już grają (i wygrywają), niższe ligi startują w sierpniu

W pierwszym meczu nowego sezonu Błękitni Stargard wygrali w Polkowicach z Górnikiem 2:1. Stargardzianie już po 20 minutach prowadzili różnicą dwóch goli, po trafieniach Wojciecha Fadeckiego z rzutu karnego i Patryka Paczuka. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem, już w doliczonym czasie gry. Bramki biało-niebieskich strzegł Mariusz Rzepecki, natomiast w zespole zagrało aż siedmiu nowych, zakontraktowanych latem piłkarzy. Czekamy na ich występ przed własną publicznością. Pierwszy mecz w Stargardzie w sobotę, 3 sierpnia przeciwko Elanie Toruń.

Na start nowego sezonu czekają natomiast drużyny z Koszalina i Świnoujścia. W międzyczasie rozgrywają mecze kontrolne. Flota przegrała sparing z Chemikiem Police aż 1:6. Większość bramek padła po błędach nadmorskiej drużyny. Jedynego gola zdobył Patryk Harkot. A IV liga z udziałem Floty ruszy 10 sierpnia. Na inaugurację – przypomnijmy – mecz w Świnoujściu z Vinetą Wolin.

Więcej szczęścia w meczach kontrolnych mieli piłkarze z Koszalina. Gwardia pokonała Gryf Słupsk 2:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie, po przerwie do siatki rywali trafili Maciej Bachleda oraz Kacper Gołojuch. Natomiast Bałtyk rozegrał dwa sparingi. W pierwszym wygrał z MKP Szczecinek 4:1, w drugim zwyciężył Regę Trzebiatów 6:0. A inauguracja III ligi z udziałem Bałtyku i Gwardii już w najbliższy weekend.