Awans Pogoni Szczecin do kolejnej rundy Pucharu Polski

Pogoń Szczecin zagra w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Portowcy pokonali na wyjeździe 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Gola na wagę awansu zdobył Kamil Grosicki w doliczonym czasie gry.

Na początku meczu bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Leonardo Koutris. Po uderzeniu z dystansu piłka odbiła się jeszcze od Efthymiosa Koulourisa i wylądowała za linią końcową. Rywale pierwszą groźną akcję przeprowadzili po 20 minutach. Samuel Nnuoshiri ruszył na przebój. Rajd zakończył strzałem zza linii pola karnego. Valentin Cojocaru końcami palców odbił zmierzającą w światło bramki piłkę. W 30. minucie Piotr Tomasik dopadł do piłki wrzuconej w szesnastkę z autu. Jego strzał był minimalnie niecelny. W 39. minucie Pogoń przeprowadziła dobrze zapowiadającą się akcję, w decydującym momencie piłka odskoczyła Kamilowi Grosickiemu. W doliczonym czasie gry głową strzelał Efthymios Koulouris, ale po rykoszecie piłka przeleciała obok bramki.

Przed kapitalną szansą stanął w 49. minucie Maksymilian Sitek. Skrzydłowy wbiegł w pole karne po podaniu z głębi pola i posłał piłkę nad bramką. W 73. minucie Grosicki pomknął lewą stroną. Wygrał pojedynek z obrońcą, ale jego piłka po strzale wylądowała w rękach bramkarza. W 82. minucie Podbeskidzie miało stuprocentową okazję. Maksymilian Banaszewski wycofał piłkę spod linii końcowej do Marcela Misztala, a ten przestrzelił. Jednak to ostatnie słowo należało do Pogoni. Kamil Grosicki pięknym wolejem zapewnił Pogoni awans do kolejnej rundy rozgrywek. Asystę przy golu zaliczył wprowadzony w drugiej połowie Adrian Przyborek.