Nowogardzki Bieg Uliczny z rekordową frekwencją

Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc najszybszy w IV Nowogardzkim Biegu Ulicznym. 10-kilometrową trasę pokonał w 33 minuty i 20 sekund. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Andrzejczak ze Szczecina. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Sebastian Bielski – najszybszy mieszkaniec gminy Nowogard. Kategorię mieszkanek gminy zwyciężyła Małgorzata Pędziszczak. W czym tkwiła jej recepta na sukces?

Spośród stargardzkich zawodników najszybszy był Mariusz Winiarski. Uplasował się na 33. miejscu w „generalce”, z czasem 41 minut i 3 sekundy. Wynik, jak sam mówi, nie był porywający.

W wyścigu sklasyfikowanych zostało łącznie 318 biegaczy. Kolejnych 400 wystartowało w zawodach dzieci i młodzieży. Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla zadowolony i z imprezy, i z pogody.

Za rok, co już potwierdzono, jubileuszowa, V edycja nowogardzkiej „dychy”.