Jaka oprawa meczu, taki wynik!

Huczne zwycięstwo na 70-lecie klubu. Pogoń Szczecin pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0. Mecz na żywo z trybun obserwowało aż 15 288 widzów.

W pierwszej połowie obie drużyny były bardzo aktywne. Od początku „Portowcy” rzucili się do ataku, ale lepsze sytuacje mieli goście, którzy mogli wysoko prowadzić. W 41. minucie po składnie wyprowadzonej kontrze bramkę dla gospodarzy strzałem z ostrego kąta zdobył Ricardo Nunes. W przerwie meczu uhonorowani zostali byli piłkarze Pogoni, którzy zagrali w jej barwach minimum 70 oficjalnych spotkań. Nagrody wręczał sam prezes PZPN, Zbigniew Boniek w towarzystwie prezesa granatowo-bordowych, Jarosława Mroczka W 51. minucie za sprawą Buksy, który dobił strzał Murawskiego było już 2:0. W końcówce meczu dobrą sytuację miał również Zwoliński, ale tuż przed strzałem został uprzedzony przez obrońcę gości.

Dzięki takiemu rezultatowi „Portowcy” zajmują 11. miejsce w tabeli i są prawie pewni pozostania w ekstraklasie, a „Górali” czeka niezwykle trudna i dramatyczna walka o pozostanie w elicie.