Uczniowie kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku od sprawdzianów, kartkówek i szkolnych obowiązków.
Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem roku prezydent Stargardu Rafał Zając spotkał się z najzdolniejszymi ósmoklasistami stargardzkich szkół, wyróżnionymi za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w konkursach oraz działalność społeczną.
Nagrody otrzymali:
* Lena Pierzakowska (SP nr 1, 5,82),
* Adam Kiriłow (SP nr 2, 5,82),
* Michał Michalski (SP nr 3, 5,82),
* Martyna Ćwiklak (SP nr 4, 5,53),
* Zuzanna Arnister (SP nr 5, 5,71),
* Ignacy Paweł Piechowiak (SP nr 6, 6,00),
* Ignacy Szulski (SP nr 7, 6,00),
* Emilia Malinowska (SP nr 8, 6,00),
* Kalina Kucharska (SP nr 9, 5,35),
* Blanka Jakszuk (OSM I st., 5,74),
* Laura Stamirowska (SP nr 10, 6,00)
* Nataniel Owczarek (SP nr 11, 6,00).
Wyróżnienia przyznano nie tylko za średnią ocen, ale także za osiągnięcia konkursowe, wolontariat i zaangażowanie społeczne. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych oraz pamiątkowy dyplom. Uroczystość przygotowali uczniowie i nauczyciele SP nr 10, a wydarzenie uświetniły występy artystyczne w Dom Kultury Kolejarza.
Fot. UM w Stargardzie