Pociąg Intercity relacji Białogard – Warszawa Wschodnia zderzył się z pociągiem POLREGIO

W pobliżu stacji Białośliwie w woj. wielkopolskim doszło do zderzenia dwóch pociągów. W zdarzeniu uczestniczyły pociąg PKP Intercity relacji Białogard – Warszawa Wschodnia oraz skład POLREGIO kursujący na trasie Piła Główna – Bydgoszcz Główna.

Jak poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak, oboma pociągami podróżowało łącznie około 200 osób. Według najnowszych informacji jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Pasażerowie są kierowani do lokalnej świetlicy. Na miejscu pracuje 18 zastępów straży pożarnej. Ruch kolejowy w rejonie zdarzenia został wstrzymany, a przewoźnicy organizują zastępczą komunikację autobusową.

Okoliczności wypadku wyjaśniać będą Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych oraz Urząd Transportu Kolejowego.

Foto: Fb/Powiat Pilski