Wyjątkowy dar z alpejskiej kolei dotarł do Koszalina. Zabytkowy wagon zasili tabor wąskotorówki

Wyjątkowy i zabytkowy prezent trafił do Koszalina. Tamtejsza kolej wąskotorowa wzbogaciła się o ponad 130-letni wagon ze Szwajcarii.

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej otrzymało bezpłatnie zabytkowy wagon pasażerski ze Szwajcarii, z górskiej kolei Dampfbahn Furka Bergstrecke. Zbudowany w 1889 roku wagon ma 36 miejsc siedzących i 24 stojące. Po rozładunku na stacji w Manowie wyruszył w swoją pierwszą podróż po polskich torach i dotarł do lokomotywowni w Koszalinie. Teraz rozpocznie się jego przygotowanie do regularnych, wakacyjnych kursów turystycznych.

Latem składy wąskotorówki regularnie kursują na trasach do Manowa i Rosnowa.

Foto: Fb/Koszalińska Kolej Wąskotorowa