Zwycięska Pogoń. Bohaterami spotkania zostali Gorgon i Zahović

Pogoń Szczecin wygrała swoje wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań 2:1.

Pogoń nie potrzebowała nawet kwadransa na zdobycie prowadzenia 2:0. W 7. minucie Alexander Gorgon przymierzył bez przyjęcia z linii pola karnego, a w 11. minucie Luka Zahović główką podwyższył wynik spotkania.

Portowcy w świetnym stylu udowodnili, że posiadają jedną z najlepszych formacji defensywnych w lidze. Warta miała bardzo duże problemy z oddaniem strzału na bramkę Dante Stipicy.

Pogoń po zwycięstwie, zajmuje 4 miejsce w PKO Ekstraklasie. Kolejne spotkanie Portowcy rozegrają 16 grudnia z drużyną Lecha Poznań.

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Hubert Matynia – Damian Dąbrowski – Kacper Kozłowski (61′ Kacper Smoliński), Kamil Drygas (84′ Tomas Podstawski), Alexander Gorgon (70′ Sebastian Kowalczyk), Santeri Hostikka (61′ Michał Kucharczyk) – Luka Zahović (83′ Adrian Benedyczak)