Zapaśnicy z wyróżnieniami. „To był udany rok”

Nie zabrakło medali na najważniejszych imprezach, a prym wiodła oczywiście Katarzyna Mądrowska. O sukcesach swoich i nie tylko swoich podopiecznych mówi Mariusz Kucharczyk:

Co więcej, Kasia Mądrowska zajęła 3. miejsce w rankingu najlepszych zawodników w kraju, na 495 sklasyfikowanych osób. Feniks z kolei w rankingu klubów był siódmy, na 97 reprezentacji. W klasyfikacji  współzawodnictwa dzieci i młodzieży, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu, udało się wywalczyć 1. miejsce w gminie Stargard we wszystkich dyscyplinach sportowych oraz 34. miejsce w województwie zachodniopomorskim. Podczas stargardzkiej gali wyróżniono też uczestników ligi zapaśniczej – było ich w sumie siedemdziesięciu jeden – a wygrała Nikola Piechocka. Zawodniczka ta ponadto, obok Pauliny Kucharczyk, Jakuba Matwiejczyka i Bartosza Kiszki, otrzymała stypendium sportowe, będące uhonorowaniem najbardziej uzdolnionych młodych adeptów zapasów. Mariusz Kucharczyk w rozmowie z „Twoim Radiem” wspomniał też o przyznanych nagrodach pieniężnych.

Gościem specjalnym gali był Andrzej Wroński – jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego zapaśnictwa, wielokrotny mistrz kraju i dwukrotny złoty medalista olimpijski z Seulu i Atlanty.