Zachodniopomorskie zespoły z mieszanym szczęściem – zobacz podsumowanie piłkarskiego weekendu

Przerwa na kadrę lekko przyćmiła wszystkie mecze rozgrywane przez zachodniopomorskie zespoły, co nie oznacza, że w lokalnej piłce nie działo się nic. Pora podsumować wydarzenia ostatniego weekendu.

Rozpoczynamy od 3. Ligi i złych wieści z Wolina. Vineta przegrywa swoje spotkanie z ostatnią Unią Solec Kujawski 0-1 i pozostaje w strefie spadkowej. Strata do bezpiecznych miejsc co prawda jest minimalna, lecz jest i Wikingowie dalej muszą liczyć na potknięcia innych zespołów. Błękitni Stargard remisują 2-2 mecz w Kleczewie, pomimo tego, że do przerwy Sokół wygrywał 2-0. Odrobienie tych strat pozwoliło piłkarzom trenera Macieja Sayeda na utrzymanie się w czołówce, w której znajdują się również Pogoń II Szczecin i Świt Skolwin, które wygrały swoje mecze. Pogoń II zostaje na drugiej pozycji w tabeli po pokonaniu 1-0 Cartusii Kartuzy, Świt natomiast pokonuje 3-2 Jarotę Jarocin.

w 4. Lidze Flota Świnoujście dalej z perfekcyjnym bilansem. Dziewiąte zwycięstwo Wyspiarze odnieśli nad Białymi Sądów. Punkty natomiast stracił drugi Bałtyk Koszalin, który zremisował 2-2 z Raselem Dygowo, który wyrasta na rewelację ligi. Na trzecie miejsce w tabeli wraca Kluczevia Stargard, która pokonała 2-0 Gavię Choszczno, spychając na czwartą pozycję Iskierkę Szczecin, która przegrywa z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 1-3.