Udane mistrzostwa Polski dla zawodników z regionu

W miniony weekend odbyły się  halowe mistrzostwa Polski. Sensacyjnym zwycięzcą biegu na 800 metrów został Patryk Dobek (MKL Szczecin). Konkurs skoku o tyczce wygrał Piotr Lisek, a pierwszy na mecie biegu na 3000 metrów zameldował się Michał Rozmys uzyskując minimum na halowe mistrzostwa Europy.

Patryk Dobek w sezonie zimowym przeniósł się na starty ośmiuset metrowe.. Już przed tygodniem wywalczył minimum na halowe mistrzostwa Europy, a w niedzielę zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Na ostatniej prostej Patryk Dobek dogonił halowego mistrza świata na tym dystansie Adama Kszczota i wyprzedził go tuż przed metą. Finiszował z czasem 1:47.12. Co było nie lada niespodzianką.

Bardzo dobry bieg miał na 3000 metrów w hali Michał Rozmys (Barnim Goleniów), który zdobył złoto z czasem 7:58.78. Dzięki swojemu wynikowi wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy.

Piotr Lisek został w niedzielę po raz kolejny mistrzem Polski w skoku o tyczce. Tym razem do złota wystarczyło zaliczenie 5,60. Zawodnik OSOT Szczecin pokonał te wysokość w trzeciej próbie, a później bez powodzenia atakował 5,80. Srebro zdobył Robert Sobera (5.40), brąz Paweł Wojciechowski (5.30).