Srebrny medal dla zawodniczki UKS Ratusz z Maszewa

Duży sukces osiągnęli młodzi kolarze z Maszewa na 86. Przełajowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 15 stycznia w Zielonej Górze. Dzieli się nim z nami Pani Prezes klubu UKS Ratusz Agnieszka Korolczuk:

Zawodniczka naszego klubu UKS Ratusz Maszewo Zosia Krystkowiak zdobyła srebrny medal, czym zapewniła sobie start na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 4-5 lutego w Holandii. Dodam tutaj, że Zosia dołączyła do klubu w październiku 2022 roku, czyli tuż przed rozpoczęciem sezonu przełajowego. Sezon przełajowy traktujemy jako wstęp do przygotowania do sezonu szosowego, a co za tym idzie powołanie do kadry narodowej i starty w Mistrzostwach Europy i Świata.

W mistrzostwach startowali również Ania Preca, która mimo defektu roweru była 7 oraz Karol Grządziel, który po kilku wywrotkach w czasie wyścigu zajął ostatecznie 21 miejsce. Kolarski klub z Maszewa ma już 25-letnią historię i wiele sukcesów na koncie, tylko w 2022 roku zawodnicy Klubu UKS Ratusz zdobyli 5 medali Mistrzostw Polski.