Spójnia wygrywa z Anwilem

Spójnia Stargard wygrała swoje spotkanie z Anwilem Włocławek 77:67.

Dla Biało-Bordowych było to ważne spotkanie ze względu na play-offy. Mimo trudnej pierwszej kwarty wygranej przez zawodników z Włocławka 17:16, zawodnicy Marka Łukomskiego w drugiej kwarcie szybko wzięli się w garść i zdominowali tą kwartę. Na trzecią kwartę Spójnia wychodziła z 14 punktami przewagi nad Anwilem. Wtedy doszło do dość niezrozumiałej rzeczy, przewaga stargardzian stopniała przez nieuwagę i przewagę trzeba było budować od początku. Czwarta kwarta to popisowe zagrania w defensywie oraz dobra gra w ataku, która sprawiła, że w hali przy ulicy Pierwszej Brygady to Spójnia mogła świętować zwycięstwo.

Wśród Spójni z pewnością wyróżnić należy Nicka Faust, który zdobył 19 punktów, zanotował 7 zbiórek oraz jedną asystę oraz Jay Threatt (8 punktów, 6 zbiórek i 13 asyst).

Kolejne spotkanie Spójnia rozegra z Asseco Gdynią 12 marca o 19:30 będzie to przedostatnie spotkanie stargardzian w fazie zasadniczej.

Spójnia: N. Faust 19, B. Steele 12, O. Gudul 11, F. Matczak 9, J. Threatt 8 (13 asyst), M. Kostrzewski 7, K. Młynarski 6, R. Cowels 5, F. Han 0.