Spójnia Stargard z awansem do play-off

Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 106:93. Drużyna Marka Łukomskiego jednocześnie zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Energa Basket Ligi.

To było bardzo dobre spotkanie, którym stargardzka drużyna w pełni pokazała swoją siłę. W tym spotkaniu trzeba wyróżnić Filipa Matczaka i Mateusza Kostrzewskiego, dwóch najlepiej punktujących zawodników stargardzkiej drużyny. Jednocześnie na wyróżnienie zasługuje również Jay Threatt, który kolejny pokazał swoją klasę w kontekście asyst. Szansę w tym spotkaniu otrzymali również młodzieżowcy, którzy ostatnio występowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i świetnie pokazał się Filip Siewruk, który w nieco ponad 8 minut gry zdobył 13 punktów.

Spotkanie od samego początku zdominowali zawodnicy Spójni. Pierwsza kwarta wygrana 29:22 pokazała, że jedna i druga drużyna stawia na atak. Druga kwarta i trzecia kwarta była jeszcze większym podkręceniem tempa przez Spójnię. Na czwartą kwartę zawodnicy ze Stargardu wychodzili z 27 punktami przewagi. W czwartej kwarcie po zawodnikach Biało-Bordowych było widać poluzowanie gry, przez co Polpharma zdobyła w niej więcej punktów.

Przed zawodnikami Spójni pozostaje ostatnie spotkanie z Asseco Gdynia, które zostało przeniesione na 19 marca z powodu przypadków koronawirusa w Gdyńskiej ekipie.

Spójnia: F. Matczak 18, M. Kostrzewski 15, F. Siewruk 13, K. Młynarski 11, J. Threatt 11 (11 asyst), N. Faust 10, B. Steele 8, O. Gudul 7, R. Cowels 6, F. Han 5, D. Grudziński 2, S. Szmit 0,