Runjaić: Osijek wykorzystał jeden z błędów i to wystarczyło

Wczoraj na konferencji siedzieliśmy tutaj wiedząc, że któraś z drużyn odpadnie. Dzisiaj wiemy, że to Pogoń – tak rozpoczął konferencję po meczu z NK Osijek (0-1) trener Kosta Runjaić.

Co do gry, myślę, że dobrze zaczęliśmy mecz, pierwsze 20 minut zagraliśmy bardzo płynnie, Osijek podszedł do nas z respektem – mówi trener Runjaić. – Popełnialiśmy błędy, Osijek wykorzystał jeden z nich i to wystarczyło, bo my nie strzeliliśmy gola.

W drugiej połowie mocno chcieliśmy strzelić gola, zawodnicy mocno walczyli, nie mogę mieć do nich pretensji, po prostu Osijek bronił za dobrze – mówi Runjaić. Trener akcentuje brak Michała Kucharczyka, który ma pucharowe doświadczenie i mógłby pomóc Pogoni.

O grze w pucharach szkoleniowiec Pogoni mówi, że „jest to nowe doświadczenie, które zabieramy ze sobą”. Jak akcentuje, Pogoń długo nie grała w Europie, a teraz poznała smak gry na europejskich arenach i teraz chcą zrobić wszystko, aby zagrać tam ponownie.

„Kacper Kozłowski to olbrzymi talent, pracujemy z nim codziennie, znamy go dobrze, czy widział pan 17-latka w NK Osijek? Nie przepracował z nami pełnego okresu przygotowawczego, my nie możemy tego zawodnika po prostu przegrzać.” – tak odpowiedział Kosta Runjaić na pytanie dotyczące zmiany Kacpra Kozłowskiego.