Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stargardzie odwołał ograniczenia związane z ptasia grypą, które obowiązywały od początku lutego tego roku.
Oznacza to, że na terenie powiatu stargardzkiego oraz miasta Stargard przestają obowiązywać dotychczasowe środki zapobiegawcze wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).
Służby weterynaryjne przypominają jednak, że hodowcy drobiu powinni nadal zachować ostrożność i dbać o bioasekurację w swoich gospodarstwach.
Zdjęcie ilustracyjne / Archiwum