Porażka Pogoni w Częstochowie

Pogoń Szczecin przegrała w Częstochowie z Rakowem w meczu 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Do województwa śląskiego Pogoń Szczecin udała się po domowym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice. Trener Jens Gustafsson nie mógł tym razem skorzystać z Linusa Wahlqvista, który w tygodniu zmagał się z przeziębieniem. Jego miejsce na prawej stronie obrony zajął Leonardo Borges. Pozostali, poza kontuzjowanym od pewnego czasu Rafałem Kurzawą, byli do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Spotkanie rozpoczęło się dla Portowców bardzo źle. Już w 5. minucie Leo Borges zagrywał w polu karnym piłkę ręką i sędzia wskazał na rzut karny. Giannis Papanikolau egzekwował jedenastkę, którą zdołał obronić Valentin Cojocaru. Odbitą przez Rumuna piłkę ponownie przejął jednak Papanikolau i tym razem jego strzał był skuteczny. Od 20. minuty Pogoń przegrywała dwiema bramkami. Tym razem Borges stracił piłkę po interwencji na własnej połowie. Dopadł do niej Ante Crnac i zakończył akcję precyzyjnym strzałem. Pogoń próbowała przedostawać się pod bramkę Vladana Kovacevicia, ale defensywa Rakowa była bardzo dobrze dysponowana. Groźnie pod bramką zrobiło się natomiast po akcji i dośrodkowaniu Grosickiego, kiedy po jego dograniu i niepewnej interwencji Zorana Arsenicia ofiarnie musiał interweniować Kovacević. Raków odpowiedział groźnym strzałem Vladislava Kochergina, który nieznacznie minął słupek. Do przerwy Portowcy przegrywali 0:2.

W 53. minucie Portowcy powinni zdobyć gola. Po podaniu Kamila Grosickiego w świetnej sytuacji znalazł się Efthimis Koulouris, ale zbyt wysoko podniósł piłkę i przestrzelił. W 63. minucie sprzed pola karnego uderzał Gorgon, ale jego strzał także był mocno niecelny. Szczecinianie zdobyli gola kontaktowego w 74. minucie, kiedy Kamil Grosicki kropnął piłkę zgraną przez jednego z kolegów. Do końca spotkania Pogoń szukała swoich okazji, a Raków groźnie kontratakował, ale wynik nie uległ już zmianie.